Zimná príprava

sobota, 09 február 2019 19:45 READYCAR
Zimná údržba Zimná údržba

Začnem tým, že máme veľké šťastie, ktoré si mnoho ľudí ani neuvedomuje a tým šťastím je umiestnenie Slovenska v miernom pásme, ktoré na rozdiel tropického má až štyri ročné obdobia. Lacná požičovňa áut Ready Car považuje prispôsobovanie vozidiel či už letnej alebo zimnej prevádzke za samozrejmosť. Zvýšenú pozornosť venujeme prirodzene hlavne tej zimnej, ktorej sa budeme v tohto blogu venovať trochu obšírnejšie. 

Prvou zimnou zmenou na vozidle každého napadnú automaticky zimné pneumatiky. V minulosti nebolo vždy pravidlom auto na zimu prezúvať a bežne sa používali celoročné pneumatiky, kedy veľmi rád spomínam na otcovu Škodu 105 L a jeho mimoriadne obľúbené pneumatiky Barum vzor OR6. My na auto na prenájom však volíme v lete letné a v zime samozrejme zimné pneumatiky výrobcov, ktorí majú s vývojom zimných pneumatík skutočne dlhoročné skúsenosti a testujú ich v lokálnych podmienkach. Všetky naše autá na prenájom sú preto vybavené pneumatikami značiek Matador a Barum, ktoré výrazne nezvyšujú hlučnosť ani spotrebu požičaného vozidla. Skúseného vodiča asi automaticky napadne nemrznúca zmes do ostrekovačov, dobré žiarovky, a samozrejme škrabka. Veľmi správne, skôr ako prebehne zapožičanie auta na letisku alebo v centre mesta dopĺňame nemrznúcu zmes do ostrekovačov, skontrolujeme osvetlenie pričom všetky naše vozidlá sú vybavené aj prednými hmlovými svetlami. Tie vám uľahčia cestovanie pri obmedzenej viditeľnosti počas hmly, ktorá vzniká pri znížení teploty vzduchu. Hmlové svetlá odporúčame používať len za skutočne zníženej viditeľnosti a po vyjasnení kedy už hmlovky nie sú potrebné je veľmi dobré dbať na bezpečnosť ostatných účastníkov a tieto svetlá vypnúť. Vďaka tomu, že si u nás môžete prenajať vozidlá Škoda, tak je každé naše auto fabricky vybavené praktickou škrabkou umiestnenou vo viečku palivovej nádrže. Pre istotu a pohodlie posádky je každé vozidlo na prenájom vybavené aj ďalšou druhou škrabkou a metličkou na odstránenie snehu. Týmto však naša zimná príprava z ďaleka nekončí. Zameriavame sa na to, aby boli vozidlá vybavené nepoškodenými stieračmi, funkčnými aj vo veľmi nízkych teplotách. Naša autopožičovňa v Bratislave sa vyhýba lacným gumičkám v stieračoch, ktoré fungujú sotva hodinu po ich namontovaní.

Nízke teploty majú vplyv na batériu vozidla, ktorá je práve počas zimných mesiacov zaťažená výrazne viac, či sú to studené štarty, alebo nevyhnutné rozmrazovanie zadného okna a zrkadiel. Pred zimou, ale aj počas zimy priebežne kontroluje hladinu motorového oleja, chladiacej kvapaliny, ktorej nízka hladina paradoxne spôsobí, že vozidlo by kúrilo slabšie, prípadne by nemuselo kúriť vôbec. Na záver našej kontroly, overíme tlak v rezervnej pneumatike. Autopožičovňa ReadyCar sa vyhýba sadám na opravu defektu s kompresorom, ktoré sú síce lacnejším, ale z vlastných skúseností vieme, že značne nepraktický riešením opravy defektu. Všetky naše vozidlá na prenájom bez ohľadu na to či si chcete auto prenajať na letisku, alebo prenajať auto v centre mesta, sú vybavené plnohodnotnou rezervou, ktorú vymeniť v prípade defektu dokáže každý aj mierne zručný chlap.

Vaša bezpečnosť je pre nás na prvom mieste. Veľmi nám záleží na tom, aby ste sa v našich vozidlách cítili dobre bez ohľadu na ročné obdobie a cieľ vašej cesty. Prajeme Vám šťastnú cestu a bezpečný návrat domov, ktorý vám zabezpečí perfektne pripravené vozidlo z autopožičovne ReadyCar.

 

Súvisiace položky (podľa značky)

 • Škoda Superb

   

  ZAUJÍMA VÁS, ČÍM NÁS TAK OČARILA ŠKODA SUPERB?

   

  Hľadáte krásne auto na dlhú cestu, s obrovským priestorom v kabíne a nekonečným objemom v kufri? Ideálom auta na prenájom je už 3-tia generácia vozidla značky Škoda Superb. Toto nádherné a opticky neuveriteľne vyvážené auto odporúčame zákaznikom našej autopožičovne, ktorí hľadajú partnera na cesty do Dolomitov, k Jadranskému moru, na služobnú cestu, alebo len tak na výlet.

  Hneď po usadnutí za volant u nás v autopožičovni, Vás obklopí značný vnútorný priestor, ktorý však neznamená, že sa budete v tomto aute cítiť stratení. Okamih, kedy Vás veľkosť interiéru ohromí svojimi rozmermi nastane obyčajne vtedy, keď sa snažíte podať fľašu s vodou deťom pripútaným na zadných sedačkách. Zrazu zistíte, že na seba proste nedočiahnete a medzi vami zostáva tak 10 centimetrov, ktoré prekonať si vyžaduje určitú mieru invencie. Veľkou výhodou obrovského priestoru na zadných sedadlách  je, že Vám deti nedokážu okopať predné sedačky, pretože tam jednoducho nedočiahnu svojimi nie práve čistými topánkami.

  Na dlhú cestu mávame aj väčší náklad. Držíme sa hesla „veď auto uvezie“, takže okrem bežných vecí berieme aj kolobežku, odrážadlo, korčule, množstvo plyšákov a niekoľko párov topánok nežnejšej polovičky do každého počasia. Naposledy sme Superb a priestor v kufri otestovali, keď sme balili štyri osoby na lyžovačku. Dva páry lyží pre dospelých, dva pre už nie najmenšie deti, hromada lyžiarok, prilby, zimné bundy a oteplovačky. To všetko by kufor zhltol bez absolútneho zaváhania. Keď k tomu, manželka pristavila ešte dva fakt veľké cestovné kufre, tak to vyzeralo už ako nesplniteľná výzva. Ale naša Škoda Superb bola na to pripravená a postupným uložením sme batožinový priestor využili takmer na 100%, a nič nezostalo vonku a dokonca ani v kabíne. Pôvodne plánovanú truhlu Thule Pacific 600 určená na strechu, si nechala autopožičovňa k dispozícii pre potreby iného zakazníka.

  Cesta do Dolomitov prebehla hladko, kedy nás vďaka dátam dostupným v celej EU a geniálnej aplikácii Waze, po návrate neprekvapili „pozdravy z kožených nohavíc“ rakúskej dialničnej polície. Ak plánujete prenájom auta na cestu Rakúskom, Nemeckom alebo Maďarskom, úprimne Vám aplikáciu Waze odporúčame. Predídete tak zbytočným fotkám ktoré, nezmyselne predražia nádhernú trasu magickými panorámami pri prekonávaní dlhých dialničných úsekov.

  Škoda Superb, by sa dala zhodnotiť ako limuzína skutočne svetového formátu. Veľmi ma teší, že máme tieto autá v našej autopožičovni. Spoľahlivo Vám ho radi pristavíme na letisko v Bratislave, alebo autobusovej stanici. Verím, že tak ako my, aj Vy objavíte pôžitok pri šoférovaní tohto auta pri svojích cestách či už sú krátke, alebo veľmi dlhé. A ak by Vás predsa niečo na cestách nečakané zaskočilo, tak požičovňu áut ReadyCar máte vždy pri sebe. My sme tu pre Vás, vždy Ready.

   

 • Toto sú dôvody, prečo milujeme Škodu Octavia 1,2 TSI

  Toto sú dôvody prečo milujeme Škodu Octavia 1,2 TSI

  Zákazníci sú rôzni, jedni preferujú na prenájom auto mestské, druhí limuzíny vhodné na dlhé trasy. Nájsť kompromis optimálneho auta ktoré ocení široká skupina zákazníkov ktoré ponúka autopožičovňa však nemusí byť až tak tvrdý oriešok. Medzi naše neobľúbenejšie rozhodne patrí Škoda Octavia v prevedení sedan s benzínovým motorom.

  V tomto okamihu sa mnohí chytia za hlavu s otázkou čo to trepem, veď sú iné oveľa lepšie, väčšia, rýchlejšie, ekologickejšie a ekonomickejšie autá. Súhlasíme, sú. Na druhej strane musíme povedať, že Škode sa skutočne podarilo po niekoľkoročnom vývoji a modernizáciách vybrúsiť od začiatku slušné auto do dokonalosti, ktoré ocení každá požičovňa áut. Začneme však trošku od lesa.

  Milujeme sedany. Páči sa nám ich dizajn, priestranná kabína, ale predovšetkým výnimočne jazdné vlastnosti. Tie sa prejavia pri diaľničných presunoch krajinou, kedy si vodič uvedomí, že aj pri vyšších rýchlostiach je auto pokojné a tiché. Nepatríme medzi tých, ktorí si na dovolenku potrebujú zo sebou zbaliť takmer celý svoj majetok.  Zásada číslo 1 je, že do auta na prenájom, berieme len to čo sa zmestí do batožinového priestoru. Jedinou výhradou voči obyčajnému sedanu ktorú priznávame, je malý nakladací otvor a naložiť veľký kufor, ktorý treba odviezť na letisko niekedy nie je žiadna sranda.

  Máme radi benzíny. Pred kúpou každého auta na prenájom vždy zvažujeme či si vybrať naftu alebo benzín. Máme radi naftu, hlavne vtedy ak natankujeme plnú nádrž a palubný počítač odhadne dojazd na viac ako tisíc kilometrov. Akonáhle sa však vrátime z dlhých diaľničných presunov späť do bežného života v meste, tak nás okrem pravidelných kolón privíta nenávidený štart/stop systém, ktorý vždy zatrasie celým autom a pripomenie nám svoju surovosť. Pri benzíne milujeme tichučký chod motorov, takmer nepostrehnuteľný štart/stop a bude to znieť smiešne, ale tak trošku aj vôňu benzínu. A aby sme hneď nedostali sódovku, tak v tomto prípade porovnávame štvorvalec so štvorvalcom, kedy benzínové auto z požičovne je skutočne balzam na uši.

  Škodovky sú naša top-ka. Je veľmi veľa dobrých áut s množstvom zaujímavých unikátnych vychytávok ktorými sa automobilky snažia odlíšiť ten svoj model od ostatných. Pracovne jazdíme veľmi veľa, preto niektoré oceníme vždy a iné počas celej doby užívania auta nepoužijeme ani raz. Sme presvedčený, že práve Škodovky sú také ako od nich naša požičovňa vozidiel očakáva. Jednoduché, praktické a spoľahlivé. Všetko je presne tam, kde to normálne má byť a presne vtedy, kedy to potrebujeme.

  Škoda Octavia v sedane, ktorá svojou karosériou presne spĺňa predstavu o krásnom aute vždy poteší srdce aj rozum. Poznáte to, obrovský kufor s otvorenými piatymi dverami umožní naložiť ktorýkoľvek kufor bez najmenších problémov. Kvalitne spracované materiály ani po roku denného užívania auta, a troške bežnej údržby stále pôsobia ako nové. Pred naštartovaním benzínovej 1,2-ky sa ma mnohí pored poýičaním auta spýtajú, prosím Vás čo to tam máte za motor? Pôjde to vôbec? Po jeho naštartovaní, nasleduje šok. Minimálne vibrácie, ticho skoro ako v elektromobile a bežne obsadenom aute dvomi dospelými osobami, mimoriadne príjemná dynamika.

  Či už auto používate denne na presuny po Bratislave, víkendové jazdy so štvorčlennou rodinou alebo dlhší výlet do hôr alebo k moru tak prenájom auta Škoda Octavia zvládne na 1*. Máme veľmi radi toto rodinné auto ktoré poskytne presne to, čo potrebujeme. Ak si ho chcete skúsiť zavolajte nám, v našej autopožičovni ReadyCar ich máme pripravené, aby Vám vždy poskytli potešenie s jazdy a bezpečne Vás priviezli do cieľa Vašej cesty.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.
Ak sa chcete dozvedieť viac o súboroch cookie ktoré používame a ako ich odstrániť, prečítajte si viac o používaní cookies a naše zásady o ochrane osobných údajov.

  Kliknutím na odkaz "Súhlasím" akceptujete používanie Cookies na tejto stránke. Súhlasím